Суспільно-політичні зміни, що відбулися на початку 90-х років, поставили цілий ряд фундаментальних проблем перед освітянами Буковини.

Плинність кваліфікованих кадрів  у  галузі  науки,  залишковий  принцип  її фінансування, з одного боку, та гостра потреба держави і регіону в  ініціативних, творчих лідерах, у формуванні власної  національної  еліти та неможливість виконати це замовлення у межах традиційної,  пострадянської школи, з іншого  боку,  зумовили  інтенсифікацію  пошуків нових, нетрадиційних методів навчання.
       В той же час, система підготовки майбутнього лідера мала носити, на глибоке переконання багатьох педагогів, не  декларативний, а науковий характер, тобто мати власну  філософію, методологію та концептуальну спрямованість. Саме такий підхід до вирішення означеної  проблеми  в той час визначав  особливості  організації   та    зміст діяльності майбутнього ліцею.
      Усвідомлення цих проблем з боку демократичних  кіл  місцевої влади, по суті, зумовили  у  1993  році  рішення  виконкому  Чернівецької міської Ради народних депутатів про відкриття  у  місті гуманітарного ліцею фiлософсько-правової спрямованості.
      В основу концепції діяльності і розвитку ліцею відразу ж було покладено принцип: ліцей -  це  не тільки освітній заклад, але  й  навчально-виховний,  дослідницький, психолого-педагогічний та  освітньо-консультативний комплекс.
     Ліцей створено у 1993 році. Перше приміщення ліцею було розташовано за адресою вул. Шевченка, 31. Будівлю для утворення нового навчального закладу було передано за рішенням Чернівецького міськвиконкому. До відкриття філософсько-правового ліцею в названому будинку   функціонували дитяча навчальна установа, Чернівецька спеціалізована школа № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента, Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Відомостей про використання будівлі до 1940 року, на жаль, не збереглося.
      У 2005 році, з метою покращення умов навчання учнів, ліцей  було переведено в приміщення Чернівецької ЗНЗ № 32, де він розташувався на 3-4 поверхах будівлі, а у червні 2006 року  проведено реорганізацію філософсько-правового ліцею № 2 та ЗНЗ № 32  в Чернівецький міський ліцей № 2 Чернівецької міської ради, який продовжує свою навчально-виховну діяльність за адресою вул.  Л. Кобилиці, 88-А.
      На даний час в  ліцеї функціонують 30 навчальних аудиторій, актовий та спортивний зали, кабінети обслуговуючої праці та трудового навчання, два спортивних майданчики, тренажерний зал, обладнано два кабінети інформатики та обчислювальної техніки, зал для занять аеробікою, бібліотека, ліцейська їдальня.
       Ліцей здійснює свою діяльність у відповідності з Конституцією  України,  Законами України "Про  освіту",   "Про   загальну    середню    освіту", іншими законодавчими актами України, актами Президента України,  Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і  науки,  інших  центральних органів виконавчої влади,  рішеннями місцевих   органів   виконавчої   влади   та   органів   місцевого самоврядування,  Положенням про загальноосвітній навчальний заклад (затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 946), Інструкцією про організацію та діяльність Ліцею та власним Статутом.

Історія ліцею

gallery/k_02